Velitelé (komandéři) Galaktického Impéria


295.902/V8

334.556/G7

451.322/S8

792.001/Z6

Akobi

Ansween

Brillstow

Brojtal, Jared

Buckeye

Buzk, Sev

Byrne, Liam

Caton

Darktrin, Finn

Darron, Vict

Demmings

Desanne

Din, Namuura

Dlarit, Erisi

Dondarvan, Everik

Dorja, Vana

Dreyf

Drolan

Durasha, Reise

D'Vox, Arno

Fel, Chak

Flankar

Flynga

Frickett

Fuce

Fuzzel

Gherant

Gilag

Glave, Modigal

Gorrister

Grath

Grondarle

Gunham

Harles

Hayvlin

Hotise

Cholus, Senn

Igar

Jelon

Jir, Daine

Karg

Keten

Klev, Titus

Kluskine, Dewt

Kratas

Kraven

Kreigg

Kupalo

Laiboch, Ivo

Landau

Linder

Liyn

Makken, Trinnolt

Malinth

Maloc

Manech, Treyz

Mariin

Marr, Brezzic

Medis, Voren

Merrejk

Millavec, Dorin

Nemet

Nothos, Bane

Nyklas

Orde, Vraker

Orlok

Orvak

Paffen

Palmer

Paret, Jian

Pex

Praji, Nahdonnis

Quenton

Raveen

Raymeuz

Resner

Riten, Atour

Ritton

Rosk

Scott

Seerdon, Maximilian

Shad

Siy, Tobal

Skilis

Stavan

Sollaine

Soresh, Rezi

Strom, Zertik

Sturves

Surlev

Teres, Roget

Teru

Thanas, Pter

Tolann, Wister

Toniv

Touler

T'Ran, Grev

Travanne, Iolyn

Tyrix

Tyrson, Saz

VeNiste, Marshall

Vivant

Voss'on't, Trhin

Wazta

Wermis, Osted

Zaletta

Zhanks


*** U Druhého Galaktického Impéria nemůže být označen Imperiální personál za zrádce, který se připojil k frakci Dartha Krayta po sesazení Císaře Roana Fela. Důvodem je to, že ve složkách Imperiální mašinérie sloužilo mnoho důstojníků, vojáků a členů personálu, které nezajímalo, kdo sedí na trůnu Impéria. Tito lidé byli věrní trůnu a ne tomu, kdo v té chvíli na trůnu sedí.

VYSVĚTLIVKY BAREV PODKLADU:
Takto označení jedinci zradili Impérium tím, že se opustili službu a připojili se na stranu Povstalecké Aliance (Rebélie) a bojovali s ní proti ideálům Impéria. Stejně jsou tak označeni jedinci, kteří se pokusili svrhnout nejvyšší velení Impéria ve svůj prospěch. (platí převážně pro První Galaktické Impérium císaře Palpatina)
Takto označení jedinci poskytovali cenné informace Rebélii, ale jejich spolupráce s touto organizací nebyla nikdy odhalena Imperiálními bezpečnostními složkami.
Nelidští jedinci ve službách Prvního Galaktického Impéria, Éry Warlordů, Imperiálního Zůstatku a Druhého Galaktického Impéria (Fel/Krayt)
Takto označení jedinci požádali o politický azyl Novou Republiku po událostech u Endoru. Nebojovali proti svým bývalým kolegům.
Jedinci, kteří odešli do výslužby za dob Prvního Galaktického Impéria, Éry Warlordů, Imperiálního Zůstatku a Druhého Galaktického Impéria. Po odchodu ze služby zahájili svou dráhu v civilním životě (podnikatelé, piráti, apod.). Též označeni jedinci, kteří byli ze služeb Impéria vyloučeni, protože nesouhlasili s politikou Impéria či se něčím proti Impériu provinili, ale pak proti Impériu žádnou akci neprovozovali.
Takto označení jedinci zradili svou službu v Impériu po událostech u Endoru a bojovali proti Impériu na straně Nové Republiky. Důvodem byl převážně nesouhlas s politikou a chováním svých nadřízených.
Jedinci, kteří ve službách Impéria vystupovali jako dvojníci vysoce postavených hodnostářů.
Jedinci, kteří informovali Impérium o pohybech Rebélie. (převážně za dob Prvního Galaktického Impéria. Popřípadě personál Rebélie, který zažádal Impérium o azyl.
Jedinci, kteří se vydávali za personál Impéria za účelem špiónáže, osvobození svých kolegů z Imperiálních věznic apod. (platí pro První Galaktické Impérium, Éru Warlordů, Imperiálního Zůstatku, Druhého Galaktického Impérium) Těmito živly se myslí, agenti Rebélie, Yuuzhan Vongy, piráty a jiné zločinecké organizace.